Wymiennik po raz pierwszy na Jazdowisku!

W ostatnią majową niedzielę, czyli 31 maja od 12 do 16 zapraszamy na Jazdowisko, czyli wyprzedaż garażową w zielonym sercu Warszawy – na Osiedlu Jazdów (między Zamkiem Ujazdowskim a sejmem).

Tym razem, po raz pierwszy w historii warszawskich garażówek, podczas Jazdowiska będzie można korzystać z dwóch walut – obok znanych wszystkim PLNów pojawią się ALTERKI.

Alterki to elektroniczna alternatywna waluta, którą posługują się użytkownicy Wymiennika. To bardzo proste. Jeśli Ania dostała od Adama rower, na koncie Adama pojawia się uzgodniona przez nich oboje liczba alterek, np. 400. W tym samym momencie z konta Ani pobierana jest ta sama kwota – 400 alterek. Alterka jest lepsza niż barter, czyli wymiana towarowa między dwiema osobami, bo daje dużo więcej swobody. Więcej o tym jak działa Wymiennik

Dlaczego warto być na Wymienniku

Alterka zastępuje pieniądz tam, gdzie go brakuje. Dzięki walucie Wymiennika możesz oddać swoje rzeczy komuś, kto ich potrzebuje, ale z różnych powodów woli nie płacić za nie twardą gotówką (np. dlatego, że jej nie posiada). Ty dostajesz w zamian alterki, które możesz wymienić na inne przedmioty lub usługi – mleko sojowe, masaż, naukę języków i setki innych rzeczy -dostępne na Wymienniku. Co najważniejsze, zapisując się do Wymiennika, stajesz się częścią fajnej społeczności.

Jedna alterka – wiele możliwości

Każdy sprzedający może pobierać od nabywców alterki obok albo zamiast złotówek.

Można:

  1. sprzedawać wszystkie przedmioty za alterki lub złotówki,
  2. wystawić część przedmiotów tylko za złotówki, tylko za alterki,
  3. pobierać część zapłaty za każdy przedmiot w alterkach, a część w złotówkach,
  4. pobierać wyłącznie alterki.

Możliwe są też dowolne kombinacje powyższych wariantów. Po prostu: tym razem macie do dyspozycji dwie waluty zamiast jednej. To od Waszej fantazji i potrzeb zależy, jak skorzystacie z tej możliwości.

Jak korzystać z Wymiennika podczas Jazdowiska

  1. Załóż konto na platformie Wymiennika – Community Exchange System. Podczas rejestracji konta zostaniesz poproszony o podanie przynajmniej jednej oferty, która pojawi się na internetowej platformie Wymiennika – może to być np. przedmiot, który wystawisz na Jazdowisku, ale też usługi.
  2. Określ w alterkach wartość przedmiotów, które chcesz wystawić.
  3. Alterki występują tylko w formie elektronicznej, dlatego podczas Jazdowiska dobrze jest zapisywać wszystkie Wymiennikowe transakcje na kartce (chyba że masz bardzo dobrą pamięć). Pomoże Ci w tym ten formularz. Jeżeli zgłosi się do Ciebie ktoś, kto chce nabyć coś za alterki, ale nie ma konta w Wymienniku, wyślij go do punktu Wymiennika na Jazdowisku. Będzie możliwość założenia konta na miejscu.
  4. Po powrocie do domu zapisz wszystkie transakcje w serwisie Community Exchange System. Jak to zrobić

Możesz teraz wymienić swoje alterki na dowolną rzecz lub usługę dostępną w serwisie. Przejrzyj listę aktualnych ogłoszeń.

W kategorii .