WM_urodziny_300x200px_wiekszy

3. urodziny Wymiennika i bazar!

Wymiennik ma już 3 lata!

Z tej okazji zapraszamy na wspólne świetowanie połączone z tym, co wszyscy potrafimy znakomicie robić, czyli wymienianiem się. Jak zawsze zachęcamy do korzystania z alterki, czyli waluty Wymiennika. Trzecie urodziny Wymiennika to bazar, piknik i zabawy na Skwerze Dialogu Społecznego na osiedlu Jazdów.

MIEJSCE

Osiedle Jazdów, Warszawa

Jazdów 5 [mapa]

CZAS

13 września 2015 (niedziela)

od 12 do 16

PROGRAM

12 – 15 Bazar Wymiennika

Wymieniamy się wszystkim: ubraniami, książkami, przetworami, płytami, przedmiotami gospodarstwa domowego i innymi ciekawymi obiektami. Zachęcamy także do oferowania usług takich jak fryzjerstwo, masaż, porady stylistyczne, makijaż i inne.

Jeśli chcesz mieć swoje stoisko napisz do nas, żeby zarezerwować miejsce: kontakt@wymiennik.org. Nie pobieramy za to opłat w żadnej walucie. :-)

Nie wiesz, jakimi zasadami rządzi się bazar Wymiennika? Zapoznaj się z prostą instrukcją: Bazar Wymiennika w czterech krokach.

Na miejscu będą dostępne stoły i siedziska.

13 – 16 Urodziny Wymiennika. Świętujmy bawiąc się i jedząc.

Zapraszamy do wspólnego stołu i zachęcamy do przynoszenia smakołyków i napojów, którymi chcecie poczęstować pozostałe osoby. Nie zabraknie oczywiście delicji z Wymiennika.

  • 12.00 – 15.00 Gry towarzyskie.Czas na swobodne turnieje z gry w kometkę i w boule
  • 12.00 – 14.00 Kącik zabaw dla dzieci. Zapraszamy do kącika zabaw najmłodszych. Dzieciaki pod opieką pani plastyczki będą mogły kreatywnie spędzić czas. Będziemy robić wycinanki i malować dodając do obrazów słowa-komentarze. Jest to zabawa podczas której dzieci nauczą się wyrażać twórczo i poddawać ocenie obiekt artystyczny. Obowiązują zapisy: kontakt@wymiennik.org
  • 14.00 – 15.00 Zabawy babci i dziadka. Dla dzieci i dorosłych. Katarzyna Wińska i Witold Roy Zalewski (z duetu Daorientacja) poprowadzą zabawy pochodzące sprzed epoki radia i komputera. Opierają się one na tradycyjnej muzyce, śpiewie i tańcu. Towarzyszyć nam będzie akompaniament żywych instrumentów: akordeonu, bębenka, liry korbowej i innych.
  • 15:00 – 16:00 Koncert Maja Olenderek Ensemble. Muzyka zespołu mimowolnie wymyka się wszelkim klasyfikacjom. Podobno grają na bogato: od magicznych singer-songwiterskich ballad, przez muzyczne wizje z sennych koszmarów po delikatny dziewczęcy blues i – momentami – etniczną estetykę. Niedawno dzięki społecznemu finansowaniu wydali swoją pierwsza płytę „Bubble Town”.

W tym dniu na Skwerze Dialogu Społecznego oprócz indywidualnych osób korzystających z Wymiennika będą też obecne osoby reprezentujące instytucje publiczne, organizacje pozarządowe, grupy nieformalne oraz lokalne przedsiębiorstwa. Razem z Fundacją Culture Shock w ramach trwającego od czerwca do grudnia 2015 projektu Wymiennik / Kooperacja zachęcamy podmioty różnych branż i sektorów do udostępniania swoich wolnych zasobów – dóbr, usług, wiedzy – w zamian za lokalną walutę. Więcej informacji o projekcie: www.kooperacja.wymiennik.org (strona w budowie).

Dołącz do wydarzenia na facebooku: https://www.facebook.com/events/1455630468076932/

Targowisko Wymiennik / Kooperacja bierze udział w obchodach Święta Skarpy Warszawskiej. Jest to wydarzenie współorganizowane przez kilkadziesiąt instytucji i organizacji warszawskich skupionych wzdłuż Skarpy Warszawskiej. Więcej informacji o Święcie Skarpy Warszawskiej:

http://drogakultury.waw.pl/ i https://www.facebook.com/events/1465282090441892/

Do zobaczenia!

Warszawski Zespół Wymiennika

W kategorii .